Help

Nápověda

Pro neomezené sledování je potřeba mít zaregistrovaný účet na www.streamuj.tv a zakoupené premium. Účet si můžete zaregistrovat na www.streamuj.tv/signup a premium zakoupit na www.streamuj.tv/_payments.php. U všech platebních způsobů kromě Bitcoinu a bankovního převodu se Vám premium čas pro sledování na www.streamuj.tv prodlouží do 60 minut. Bankovní převod může trvat až 3 pracovní dny. Bitcoin může trvat až 24 hodin.

Nový HTML5 přehrávač mi nefunguje, můžu použít starší flash přehrávač?

Ano, je to možné. Po přihlášení na www.streamuj.tv si v nastavení přehrávání nastavte původní flash přehrávač jako typ video přehrávače, viz:

Poté musíte být před načtením stránky s přehrávačem již přihlášení na streamuj.tv. Budeme rádi, když nám napíšete na podpora@streamuj.tv na jakém zařízení/operačním systému/prohližeči Vám přehrávač nefunguje, abychom to mohli v budoucí verzi opravit.

Místo přehrávače se načte jen černá obrazovka nebo video nejde spustit

Tento problém je způsoben absencí nebo nefunkčností Adobe Flash. Ujistěte se, zda máte nainstalovanou poslední verzi Adobe Flash a zároveň je Adobe Flash povolen v prohlížeči/operačním systému. To provedete podle návodu na helpx.adobe.com/cz/flash-player.html. V současnosti se dokončuje HTML5 přehrávač, který již nebude vyžadovat Adobe Flash a poběží na všech zařízeních.

Nový HTML5 přehrávač

Funkce přehrávače

Funkce streamování z alternativního serveru je v současnosti neaktivní, tlačítko nic nedělá. V budoucnu si pomocí tohoto tlačítka budete moct zvolit preferovanou lokalitu streamovacích serverů (CZ/zahraničí). Nepřihlášení uživatelé a přihlášení uživatelé bez premium času dostanou od streamovacího serveru pouze začátek videa, aby si mohli streamování zdarma vyzkoušet. Pro sledování celých videí musíte být přímo v přehrávači přihlášení. Přihlásit/registrovat se můžete přímo v přehrávači:

Pokud spustíte video jako nepřihlášený uživatel, přehrávač Vás vyzve k přihlášení/registraci později (buď v 60. sekundě videa, při pauznutí nebo když ve videu skočíte na určitý čas):

Pokud již máte účet, vyberte možnost přihlášení a dostanete se na přihlašovací formulář. kde se přihlásíte zadáním uživatelského jména a hesla a následným kliknutím na Přihlásit:

Pokud ještě účet nemáte, zvolte druhou možnost, která Vám nabídne registraci nového účtu. Zadejte nové uživatelské jméno, e-mail, heslo a heslo ještě jednou a klikněte na zaregistrovat:

Po registraci se ke svému novému účtu přihlaste:

Po překročení 60. sekundy videa se Vám zobrazí výzva k zaplacení:

Kliknutím se dostanete na platební bránu: 

Pokud si vyberete SMS platbu, instrukce k provedení platby se Vám zobrazí přímo v přehrávači. Platba pomocí Bitcoin, PayPal, platební karty nebo bankovního převodu se Vám otevře v novém okně. Po dokončení platby klikněte na Zkontrolovat přičtení premium. Přehrávač Vám ukáže aktuální premium stav Vašeho účtu a čas poslední kontroly. SMS platby, PayPal a platba platební kartou by měly být přičteny do 5 minut od dokončení platby. Převod z účtu a Bitcoin obvykle trvají déle. Jakmile ťuknete na Zkontrolovat přičtení premium a přehrávač zjistí, že máte premium na účtu, brána se schová a Vy pokračujete ve sledování.

Přehrávač si bude defaultně pamatovat Vámi nastavenou kvalitu videa, preferovanou zvukovou stopu, jazyk a styl titulků. Každá změna v přehrávači se ukládá do nastavení Vašeho účtu, ze kterého si ji přehrávač při každém načtení přečte. Změny můžete provést i po přihlášení na www.streamuj.tv:

Pokud Volba Ukládat změny nastavení z přehrávače není zaškrtnutá, neprojeví se změny v přehrávači do Vašeho defaultního nastavení. Tzn. pokud máte zde nastavenou HD kvalitu a v přehrávači ji přepnete na SD, při příštím načtení přehrávače bude přehrávač opět přehrávat HD kvalitu.

Starší Flash přehrávač

Zaplatil/a jsem a přesto se video zastaví a chce po mně platbu

Tento problém může mít 2 příčiny - častější příčinou je, že nejste přihlášen/a na www.streamuj.tv a přehrávač tak nemůže zkontrolovat, zda máte zaplaceno. Druhou příčinou je, že se platba nepřipsala na Váš účet, to se bohužel občas stává, hlavně se SMS platbami. Jak situaci řešit?

Příčina 1 - nejste přihlášeni na www.streamuj.tv

Jsou dvě možnosti, jak se přihlásit - buď přímo v přehrávači a nebo předem na www.streamuj.tv/login. Možnost přihlášení předem na www.streamuj.tv/login je zde hlavně pro případ, že by Vám nefungovalo přihlášení v přehrávači.

Přihlášení v přehrávači

Jakmile se objeví omezující brána, kliknete na text "Pokračujte přihlášením ke svému Streamuj.tv účtu kliknutím ZDE" (pokud máte přehrávač ve fullscreenu na celou obrazovku, přepnete ho předem zpět klávesou Esc):

V dalším kroku zadáte své uživatelské jméno a heslo, které máte zaregistrované na www.streamuj.tv a kliknete na "Přihlásit se":

Brána zmizí a vy můžete pokračovat ve sledování videa. Pokud nezmizí, vypíše Vám důvod, proč nezmizela. Pokud se Vám stránka s přihlášením neobjeví vůbec, použijte možnost přihlášení předem, viz dále.

Přihlášení předem

Před tím, než načtete stránku s videem, se ujistěte, zda jste přihlášeni na www.streamuj.tv, Vaše uživatelské jméno se zobrazuje vpravo nahoře:

Pokud zde nevidíte Vaše uživatelské jméno, znamená to, že jste odhlášeni, a je potřeba se znovu přihlásit na www.streamuj.tv/login. Po přihlášení je potřeba znovu načíst stránku s videem.

Příčina 2 - platba se automaticky nepřičetla na Váš účet

Po zaplacení prosím zkontrolujte na www.streamuj.tv, kdy vyprší Vaše předplatné (musíte být přihlášeni):

Pokud zde vidíte Free account nebo doba neodpovídá zakoupenému období, kontaktujte nás prosím na podpora@streamuj.tv, napište Vaši přezdívku, e-mail, kterým jste se registrovali, a případně telefonní číslo, abychom mohli platbu dohledat.My Vám co nejdříve odpovíme. Premium SMS platby musíte mít povolené u operátora, častým důvodem nepřipsání platby je to, že platba vůbec neproběhne, protože  máte premium platby deaktivované u operátora.

Zapomněl/a jsem heslo ke svému účtu

Heslo si můžete obnovit na http://www.streamuj.tv/recoverpassword, pokud Vám to nepůjde nebo Vám nepřijde e-mail s novým heslem, kontaktujte nás prosím na podpora@streamuj.tv.

Můžu si u Vás koupit premium i ze Slovenska nebo jiných zemí?

Ano, na Slovensku jsou dostupné všechny platební metody kromě SMS na 30 dnů, SMS na 30 dnů fungují jen v ČR s českým mobilním operátorem. Pokud se nacházíte mimo ČR nebo Slovensko, můžete zaplatit pomocí kreditní karty nebo bankovního převodu přes GoPay (není nutná registrace) nebo PayPal. SMS platby mimo ČR a Slovensko nefungují.

Funkce přehrávače

Náš přehrávač podporuje kromě běžných funkcí i externí titulky v několika jazycích, které můžete přepínat pomocí tlačítka na ovládací liště, můžete si zvolit také velikost fontu titulků. Dále máte na výběr z více jazykových stop, pokud jsou dostupné a lze vybírat i mezi SD (480p) a HD (720p) kvalitou, pokud k nám uživatel nahraje video v dostatečné kvalitě.

Dostal/a jsem se na stránku video missing, jak spustím video?

Pokud jste se dostali na stránku http://www.streamuj.tv/error.php?type=video_missing, znamená to, že jsme video smazali, protože porušovalo podmínky naší služby. Takové video již nelze spustit.

Po registraci a zaplacení nemůžu najít video, na které jsem chtěl/a koukat

Veškerá videa nahrávají uživatelé. Při uploadu mají možnost označit video jako veřejné (viditelné a vyhledatelné na streamuj.tv) a nebo soukromé, ke kterému musíte mít odkaz od uživatele, který k nám video nahrál. Soukromá videa nejsou zobrazena na streamuj.tv a ani je nelze vyhledat. Uživatelé si soukromá videa často vkládají na své webové stránky, ze kterých jste se k nám pravděpodobně dostal/a. Musíte toto video spustit přímo na stránkách uživatele, který k nám video nahrál, budete je mít pravděpodobně uložené v historii prohlížeče.